
Snøskutere forlot rasområdet og Hovedredningssentralen reagerer
Fredag gikk det snøskred ved Skaidi. Da Sea King kom ble åtte snøskutere observert da de kjørte fra området i stor fart.
Hovedredningssentralen Nord-Norge har på Twitter.com skrevet, at det er uakseptabelt at man forlater et skred uten i det minste å informere om hvorvidt noen er skredtatt!
Ingen ble tatt i raset og alt endre vel.
Politiet, Røde Kors, Norske Redningshunder og Hammerfest brannvesen, rykket ut etter melding om skredet.
--Husk: Det kalles ut store ressurser i et slikt tilfelle, og din informasjon kan være det som redder liv eller frigjør ressurser til å gjøre jobben sin andre steder. Ta ansvar, er oppfordringen til Hovedredningssentralen Nord-Norge.
Det er spesielt viktig under koronaepidemien at man ikke belaster helsesektoren og nødetatene unødvendig.