Nordkapp valgt ut til å delta i oppfølgingsordningen
Honningsvåg skole. (Arkivfoto)

Nordkapp valgt ut til å delta i oppfølgingsordningen

Kommunalsjef Stian Høyen ser dette som en mulighet til å utvikle Honningsvåg skole.
Lokal
Bjørn Magne Solvik
Publisert : 19.03.2025 16:00

Utdanningsdirektoratet har foretatt det endelige uttrekket for oppfølgingsordningen 2025, og Nordkapp er en av kommunene i Finnmark som er valgt ut til å delta i perioden august 2025 til juni 2028.

Nordkapp kommune er valgt ut til oppfølgingsordningen for 2025 på bakgrunn av høy andel risikopoeng i grunnskolen. Risikopoengene har kommet fram ved gjennomgang av kommunens grunnskolepoeng, resultater i lesing på 5. og 8. trinn og i regning på 5. og 8.trinn på nasjonale prøver, samt resultater fra elevundersøkelsen innenfor motivasjon og støtte fra lærer på 7. og 10. trinn. For alle indikatorene har Utdanningsdirektoratet lagt resultater fra tre skoleår bakover til grunn for uttrekket.

Statsforvalteren vil invitere til et teams-møte med Nordkapp kommunes administrative og politiske ledelse for å gjennomgå grunnlaget for uttrekket til oppfølgingsordningen, og hvilke muligheter Nordkapp kommune får ved å delta i oppfølgingsordningen. Møtet blir arrangert på Teams på mandag. 

Noen vil kanskje tenke at det å bli tatt ut til oppfølgingsordningen kan være negativ, viser at det er store utfordringer. 

--Den administrative ledelsen i kommunen ser dette som en mulighet for å komme utfordringene i møte, og fortsette å utvikle skolen til det beste for elevene og de ansatte. Det sier Stian Høyen, kommunalsjef Oppvekst, velferd og kultur i Nordkapp kommune. 






Annonse:
https://www.scandichotels.no/jobb?cntry=NO&ctgry=All&loc=Honningsv%C3%A5g&dept=All


Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS