
Jensen: Må jobbe på destinasjonen Magerøya
Lars-Helge Jensen (H), styreleder i Nordkappregionen havn IKS, mener mye arbeid ligger foran Nordkapp-samfunnet for å være attraktiv for cruiserederiene også i fremtiden.
Jensen forteller at det er stor konkurranse om hvor skipene skal seile. Nordkapp må ha et mangfold å tilby cruisepassasjerene når de skal i land. Jensen synes destinasjonen Magerøya har et godt tilbud i dag, men tilbudet er ikke variert nok.
Jensen var i delegasjonen som var på cruisemessa i Miami, ei messe som var lærerik for styrelederen i havneselskapet og ordfører Jan Morten Hansen (Ap). I tillegg bestod delegasjonen av et team som drev med salg av Nordkapp som cruisedestinasjon.
Jensen forteller at Nordkapp er viktig i norsk sammenheng. Uten Nordkapp ville det ikke vært cruise nord for Ålesund, mener Lars-Helge Jensen.
Jensen forteller at cruise er viktig for havneselskapet fordi det gir store inntekter, inntekter som blir brukt på infrastruktur for fiskere. Lars-Helge Jensen tror Nordkapp-samfunnet ville vært annerledes om ikke cruiseskipene anløp Honningsvåg.