
Bertheussen skal spille for Nordkinn i femtedivisjon
Thomas Sigurd Bertheussen har sagt ja til å hjelpe Nordkinn Fotballklubb i femtedivisjon, uten at han ofrer veldig mye tid på fotball.
Denne uken var han på sin første fotballtrening, trening sammen med seniorlaget i Honningsvåg Turn & Idrettsforening.
Bertheussen la opp som Turn-spiller i 2018. De siste årene har han gjort seg bemerket som utøver i Nordkapp Løpeklubb.
Familien har tilknytning til Lebesby og han har hytte i området, en hytta han bruker mye. Det er i denne forbindelsen han har sagt at han kan hjelpe til ved behov. Han hadde samme avtale i fjor og spilte to, tre kamper for Nordkinn i femtedivisjon.
Thomas Sigurd Bertheussen har ingen sportslige ambisjoner som fotballspiller, men Nordkinn ønsker å rykke opp til fjerdedivisjon.
Bertheussen forteller at fotballtrening og løpetrening, er to treninger som ikke går så godt i hop.